-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Fatmir Memaj: Eqrem Kryeziu e dëmtoi LDK-në në Prizren me 5 mijë vota

Fatmir Memaj LDKIsh-asamblisti i LDK-së, Fatmir Memaj vlerëson se ish-kryetari i Degës së LDK-së në Prizren, Eqrem Kryeziu, i ka shkaktuar humbje këtij subjekti politik, deri në 5 mijë vota. Ai thotë se dorëheqja e Kryeziut ishte një akt i mir, edhe pse shumë i vonuar.

“Është dashtë më herët Eqa të japë dorëheqje”, thotë ai për “PrizrenPress” .

Memaj, ka qenë njëri nga aktivistët që ka mbledhur nënshkrime për shkarkimin e Kryesisë dhe kryetarit të Degës së LDK-së në Prizren,Eqrem Kryeziun. Ai thotë se LDK-ja në Prizren,ka pasur nevojë për ndryshime pozitive.

“Natyrisht se unë isha njëri ndër aktivistët në mbledhjen e nënshkrimeve për votëbesimin e kryetarit Eqrem Kryeziut dhe Kryesisë së Degës së LDK-së në Prizren”.

Sipas tij, Eqrem Kryeziu e ka dëmtuar shumë LDK-në në Prizren.

“Sipas vlerësimit tim,Kryeziu na ka dëmtuar me 4000-5000 vota, sepse njerëzit kanë hezituar të japin votën për LDK-në, duke e ditur se ende është kryetar Eqa”.

Ai tregon se votuesit potencial të LDK-së kanë qenë të irrituar me Eqrem Kryeziun.

“Ai nuk ka dashur ta sheh këtë fakt, megjithëse ka qenë i dukshëm, por për këtë nuk ka pasur faj vetëm ai, por edhe qendra, sepse është treguar shumë neglizhente ndaj kësaj çështje”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Përcaktohet data e përballjes mes Fury dhe Usyk

Përfaqësuesit e dy boksierëve, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk kanë qenë në bisedime për disa kohë. Super përballja është shtyrë pas disa javë pasi...

Vdes ish-trajneri i Prishtinës Qiro Bllazheviq

Ka vdekur në moshën 88-vjeçare ish-trajneri i Prishtinës, Miroslav “Qiro” Bllazheviq. Bllazheviq ishte i diagnostifikuar me kancer në prostatë në vitin 2011-të. Kroati kishte udhëhequr po...

Lajmet e Fundit