12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Festa u kthye në tragjedi, aksident që i’a preu ëndrrat çiftit të fejuar dy ditë më parë

Almenia Karaj 16-vjeçe dhe i fejuari i saj Shkumbin Brati 20-vjeç ishin viktima të një aksidenti tragjik të ndodhur në afërsi të Thumanës. Në këtë aksident humbën jetën edhe Artan Alushi 30-vjeç dhe Alfred Dika 39-vjeç.

Siç raporton policia rreth orës 00:15, në aksin rrugor Fushë Krujë-Milot, një automjet me drejtues Alfred Dika, 39 vjeç, është përplasur me automjetin me drejtues Artan Alushi, 30 vjeç. Si pasojë e përplasjes kanë ndërruar jetë të dy drejtuesit e mjeteve dhe dy pasagjerët, Shkumbin Brati., 20 vjeç, dhe Almenia Karaj 16-vjeçe, që ndodheshin në automjetin që drejtonte shtetasi Artan Alushi.

Mësohet se Shkumbin Brati bashkë me Almenia Karaj po ktheheshin nga një festë ku kishte përformuar edhe vetë 20-vjeçari Brati.

Çifti vetëm dy ditë më parë ishte fejuar, ndërsa ëndrrat që kishin thurur për të ardhmen u shuan në aksidentin tragjik pak pas mesnate. /abcnews/

 

 

Më Shumë

Moti sot, me mjegull dhe kryesisht i vranët

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me kushte për riga të intensitetit të dobët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të...

Kërcet ‘dajaku’ në Parlamentin e Senegalit (video)

Gjatë një seance gjyqësore në Parlamentin e Senegalit ka degraduar debati duke përfunduar me përleshje mes dy deputetëve. Derisa ishin duke folur për buxhetin njëri...

Moti për sot

Lajmet e Fundit