5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Laporta: Nuk ka pasur negociata me Haaland

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta e bëri të qartë se nuk ka qenë në bisedime me sulmuesin e Borussia Dortmund-it, Erling Haaland.

21-vjeçari thuhet se është objektivi kryesor i Barcelonës për afatin kalimtar të verës dhe kishte zëra që dolën në fillim të javës duke thënë se kishte pasur një takim mes Xavi Hernandez, trajnerit të klubit, dhe Haaland.

“Në Barcelonë nuk kemi negociuar me lojtarin. Kur duhet të negociojmë, do ta bëjmë këtë me Borussia Dortmund, nëse krijohem rrethanat”, tha Laporta.

Laporta fillimisht e mohoi takimin mes Xavi-t dhe Haaland-it, por i pyetur sërish për këtë, ai u distancua prej tij.

“Nuk është puna ime. Unë po flas për negociatat. Nuk ka pasur negociata me Haaland”, shtoi ai.

“Nëse do të negociojmë, do të negociojmë me Borussia Dortmund-in. Ne po punojmë shumë, për të transferuar lojtarë që mund të përmirësojnë skuadrën sezonin e ardhshëm sipas asaj që thotë trajneri, stafi trajner dhe drejtori i futbollit, por ne nuk negociojmë me lojtarët”.

“Nuk ka pasur asnjë lloj negocimi me Haaland”, përfundoi Laporta.

 

/Albanianpost.com

Më Shumë

Haxhi Avdyli qytetarit të Kosovës: Bëhu patriot, mos konsumo produkte serbe

Deputeti i Partisë “Guxo” Haxhi Avdyli ka kërkuar nga qytetarët që të mos konsumojnë produkte serbe, pasi që me këtë sipas tij, ata indirekt...

BE dakordohet për liberalizim të vizave për Kosovën

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian sot janë pajtuar për t’i dhënë mandatin Këshillit Evropian për të negociuar çështjen e liberalizimit të vizave...

Lajmet e Fundit