25.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Flasin nga Qendra Tregtare në Prizren pas rrahjes ku mbetën të lënduar tre persona

Në mëngjesin e ditës së  dielw ndodhi një incident i rëndë në një qendër tregtare në Prizren.

Në qendrën tregtare “Galeria Shopping Mall”, sigurimi bëri për spital tre persona pas një konflikti verbal për vendosjen e maskave anti Covid 19.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi ka bërë të ditur për Gazetën Insajderi se tashmë në stacionin policor janë shoqëruar katër persona, të përfshirë në këtë përleshje fizike.

Sipas Gashit, arsyeja e përleshjes në qendrën tregtare “Galeria Shopping Mall” ishte mosbindja e qytetarëve ndaj punëtorit të sigurimit, i cili kishte kërkuar vendosjen e maskës brenda hapësirave të një qendre tregtare në Prizren.

Nga Qendra Tregtare “Galeria Shopping Mall”, kanë thënë se me rastin është duke u marr Prokuroria, teksa për detaje të tjera do të njoftohen me vonë.

” Është duke u marr me rastin Prokuroria dhe nuk mundem të them asnjë detaje tjetër për momentin” – u deklaruan nga “Galeria Shopping Mall” për Gazetën Insajderi.

 

Më Shumë

Përfshihen nga zjarret disa fusha dhe male në Suharekë

Kanë marrë flakë edhe fushat dhe malet e Suharekës. Lajmin e ka bërë të ditur Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit. “Suhareka përfshihet nga zjarre të mëdha...

Policia në Prizren me aksion kundër keqpërdorimit të fëmijëve lëmosh-kërkues

Gjatë muajve të nxehtë, korrik e gusht, policia e rajonit në Prizren ka paraparë plan të veçantë të trajtimin e lëmosh-kërkuesve e sidomos lëmosh-kërkuesve...

Lajmet e Fundit