30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Florian Dushi: Kadri Kryeziu duhet të japë sot dorëheqje nga Gjykata Kushtetuese

Florian DushiAnëtari i LDK-së në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Florian Dushi, është i pari që po ia kërkon dorëheqjen gjykatësit të Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, i cili po shkon pas Hashim Thaçit në fushatë

“Ja kush gjykon për shkelje të Kushtetutës, ky bile “vlerësoi” kinse “shkeljen” e kushtetutës edhe nga ana e presidenteve të Kosovës! Nëse kjo është kështu, ky zotëria, nuk ka nevoje me e pritë të hënën për me e shkru dorëheqjen, duhet qysh sot!”, ka kërkuar Dushi.

Kadri Kryeziu është parë dje në Prizren duke marrë pjesë në tubimin parazgjedhor të Hashim Thaçi.

Në këtë mënyrë, Kryeziu ka shkelur kodin e Gjykatës Kushtetuese për paanshmëri politike

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

U vranë në ditën e parë të paqes në Kosovë, Rohde kujton dy gazetarët gjermanë

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka kujtuar 25-vjetorin e vrasjes së dy gazetarëve gjermanë Gabriel Gruner, Volker Kramer dhe përkthyesit të tyre, Senol...

Lajmet e Fundit