20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Formohet Komisioni për verifikim të deputetëve – Kuvendi shkon në pauzë 20 minuta

Është bërë emërimi i anëtarëve të Komisionit të përkohshëm për verifikimin e kuorumit dhe mandateve të deputetëve.

Kryesues i këtij komisioni do të jetë anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, transmeton Telegrafi.

Nga Partia Demokratike e Kosovës do të jetë Ganimete Musliu.

Lidhja Demokratike e Kosovës, Besian Mustafa.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj.

Kryesuesi i seancës, Avni Dehari tha se në seancë të pranishëm në sallë janë 114.

Më Shumë

Malli pa afat në markete në fund u faturohet punëtorëve

Arkëtarët e marketeve në Kosovë, shpeshherë dënohen me pagë nga punëdhënësi, për shkak se në rafte u gjendet mall pa afat. Këtë e konfirmon...

Kurti: U pajtova që situata në Veri të qetësohet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter, se në një telefonatë me kryediplomatin italian, Antonio Tajani, ka shprehur...

Lajmet e Fundit