23.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Fqinjët zviceranë të familjes nga Suhareka që u shua, shprehen të tronditur nga rasti

Fqinji i saj zviceran, Michael Schumm për “TeleM1” ka pohuar: “Vërtetë u rrëqetha. Ishin fqinjët e mi të parë. Më mungojnë fjalët, më ka prekur shumë”

Familja pesanëtarëshe nga Reinachi, e cila humbi jetën gjatë të dielës në Kosovë, ka shkaktuar dhimbje të madhe edhe në Zvicër. Shumë media kanë raportuar për këtë aksident të tmerrshëm, ndërsa Televizioni “TeleM1” ka shkuar në vendbanimin e familje së ndjerë në Reinach.

Fqinji i saj zviceran, Michael Schumm për “TeleM1” ka pohuar: “Vërtetë u rrëqetha. Ishin fqinjët e mi të parë. Më mungojnë fjalët, më ka prekur shumë”.

“Kur dëgjoni se ishin banorë nga Reinachi, por edhe nga kudoqoftë – një aksident i tillë është gjithmonë i tmerrshëm”, thotë një kalimtar. Komuna e Reinachit iu siguron përkrahjen e tyre të plotë të prekurve nga ky rast.

“Tani është e rëndësishme që të mbahen kontakte me njerëzit. Ne do të ndihmojmë aty ku të mundemi”, kadeklaruar kryebashkiaku Martin Heiz, transmeton albinfo.ch.

Sipas “Aargauer Zeitung” familja pesanëtarëshe ka shkuar në Kosovë për t`i kaluar pushimet dhe është aksidentuar me një veturë të huazuar.

Më Shumë

Malisheva rikthen Sobowalen para garave evropiane

Ekipi i Malishevës, që do të debutojë në gara evropiane këtë verë ka ritkhyer në ekip sulmuesin britanik, Ronald Sobowale. Londinezi Sobowale së fundi...

Ballkani nis sot aventurën e re në LK, sfidon UE Santa Coloma

Kampioni i Kosovës, FC Ballkani sot nis aventurën e re në Ligën e Kampionëve. Skuadra më e suksesshme kosovare në arenën ndërkombëtare do të përballet...

Lajmet e Fundit