20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Franca bën lëmsh UEFA-n, plan i ri për kampionatet?

Shumë dilema për rinisjen e futbollit. Në Belgjikë fillimisht, më pas në Holandë dhe tani në Francë e kanë ndarë mendjen të mendojnë për sezonin e ardhshëm. Këto vendime, të marra në kushtet e një krize totale të krijuar nga pandemia e koronavirusit, mund të sjellin një plan të ri,

UEFA kishte menduar 2 gushtin si datën e fundit të mbylljes së sezonit aktual, por Correre della Sera në Itali shkruan se në qeveria e futbollit evropian mund ta rishikojë planin fillestar dhe të shtyhet gjithccka.

Kampionatet mendohet të rilahen në periudhën shtator-tetor, ndërkohë që të gjithë ekipet do të ishin në kushte të barabarta edhe në lidhje me Champions League dhe Europa League. PSG dhe Lyon janë ende në garë, por në Francë është ndalur futbolli dhe kjo mendohet të jetë edhe arsyeja pse UEFA po mendon për një plan tjetër për mbylljen e sezoneve.

Më Shumë

Osmani niset për në Turqi për inaugurimin e Erdoganit

  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të homologut të saj turk, Recep...

Edona Kryeziu kërkon që AMF-ja në fshatin Xërxë të shndërrohet në QMF

Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur sot seancë, në të cilën është debatuar për tema të ndryshme. Edona Kryeziu, asambliste e LDK-së në Rahovec, në...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit