9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

FSK-ja zgjedh Komunën e Prizrenit për ushtrim fushor

HajrushKurtaj-RuzhdiRexha-prizrenDrejtori i departamentit për bashkëpunim civilo-ushtarak, Hajrush Kurtaj së bashku me major Arife Halili, shefe e CIMIC-ut, të mërkurën kanë takuar nënkryetarin e Komunës së Prizrenit, Ruxhdi Rexha.

Gjatë këtij takimi Komuna e Prizrenit dhe FSK-ja kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi për realizimin e ushtrimit fushor nga ana e FSK-së. Ky ushtrim një muajorësh, do të nis nga 20 shtatori dhe do të zgjasë deri më 20 tetor të këtij viti në lokacionuin e fshatit Nashec.

Drejtori i departamentit për bashkëpunim civilo-ushtarak, Hajrush Kurtaj ka falenderuar Komunën e Prizrenit për bashkëpunimin e deritanishëm dhe ka premtuar se do të vazhdoj të ndihmojë edhe në të ardhmën Komunën, konkretisht departamentin për Emergjencë dhe Siguri.

Nga ana tjetër, edhe nënkryetari i Komunës e ka falenderuar FSK-në që përsëri e kanë përzgjedhur Prizrenin për ushtrimin fushor./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren/ Ushtarët ukrainas certifikohen për deminim nga FSK-ja

Gjatës ditës së sotme në kazermën e Forcës së Sigurisë së Kosovës “Lidhja e Prizrenit” në Prizren është mbajtur ceremonia e diplomimit të kontingjentit...

Lirohen katër policët e ndaluar nga Serbia, jo edhe Jankoviq

Katër policët e Kosovës, të cilët janë ndaluar që nga dje nga autoritetet e Serbisë, janë liruar. Një gjë të tillë e bëri të...

Lajmet e Fundit