5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Futbollisti ukrainas merr mbështetje të madhe nga tifozët, fillon të qaj pasi futet në lojë

Futbollisti ukrainas i Benfica-s, Roman Yaremchuk, pati një moment tejet emocionues në ndeshjen që ekipi i tij u përballë me Vitoria Guimaraes të dielën mbrëma.

Yaremchuk u fut në lojë në minutën e 67-të të ndeshjes, derisa ai mori një mbështetje të madhe nga ana e tifozëve të pranishëm, pasi që vendi i tij është duke u përballur me luftë nga Rusia.

Nga mbështetja dhe përkrahja e madhe e publikut vendas, Yaremchuk nuk përmbahet dot dhe fillon të qajë dhe të duartroket kah të pranishmit në stadiumin “Estadio da Luz” të Lisbonës.

Ndryshe sa i përket takimit, ai i takoi javës së 24-të të Kampionatit Portugez, i cili përfundoi me rezultat 3:0 në të mirë të Benfica-s.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Nis asfaltimi i dy rrugëve në Prizren

Ka filluar asfaltimi i rrugëve “Trepetic-Petrovë” dhe “Serbicë-Smaq” në Komunën e Prizrenit. Fllimin e punimeve nga afër e kanë parë kryetari i Prizrenit, Shaqir...

Lionel Messi ‘kërcënohet’ nga boksieri Canelo Alvarez

Canelo Alvarez, kampioni i shumëfishtë i botës në boks, ka kërcënuar në mënyrë sensacionale Lionel Messin pasi ka akuzuar futbollistin legjendar për mosrespektim të...

Lajmet e Fundit