23.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Futbollisti Xhuljo Mehmeti i bashkohet Lirisë së Prizrenit

Futbollisti Xhuljo Mehmeti është transferi i radhës te “Liria” e Prizrenit, për sezonin 2024/25.

“Xhuljo, një mesfushor ofensiv me përvojë të gjatë në futbollin shqiptar, do të përforcojë ekipin tonë dhe do të sjellë një shtesë të rëndësishme në formacionin tonë”, njofton “Liria”.

Mehmeti ka një karrierë të gjatë në Shqipëri, ku së fundi paraqitej për klubin e Kastriotit. Ai ka luajtur gjithashtu për klubet si Erzeni dhe Kamza, duke treguar aftësi të shkëlqyera në mesfushë dhe një përkushtim të madh ndaj lojës.

 

Më Shumë

Kaplohet nga zjarri një parcelë në Rahovec (FOTO)

Një parcelë në vendin e quajtur Hamoc të Rahovecit është përfshirë mbrëmë nga zjarri. Në fotot e siguruara nga “Rahoveci n’Fokus”, shihen flakët afër vreshtave...

Konfirmohet aktakuza ndaj Sabit Januzit, Ismet Bahtijarit dhe Haxhi Shalës

Është konfirmuar aktakuza ndaj tre ish-pjesëtarëve të UÇK-së, Sabit Januzit, Ismet Bahtijarit dhe Haxhi Shalës-Topit. Lajmi është bërë me dije nga Dhomat e Specializuara të...

Lajmet e Fundit