25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Gani Gecit i caktohet një muaj paraburgim

Gani Geci-ish deputetGani Gecit, që është i dyshuari për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit i është vendosur masa e paraburgimit për një muaj nga ana a e policisë së EULEX-it. Këtë e ka bërë të ditur vëllai i Ganiut, Fadil Geci për gazetën Tribuna. ”Ganiu në bazë të procedurave ligjore do të qëndrojë një muaj paraburgim”. Ndërkaq sipas tij, Ganiu tashmë gjendet në burgun e Lipjanit dhe aty do të qëndrojë për një muaj rresht. Mirëpo Fadili nuk ka dashur të flasë për vendndodhjen e deritashme të Ganiut.

“Ai do të tregojë vet se ku ka qëndruar gjithë këtë kohë”, është shprehur Fadil Geci. Sipas tij familja Geci nuk ka asnjë informatë se ku ka qëndruar deri tash familjari i tyre dhe nuk di nga cili shtet Ganiu ka ardhur në Kosovë për t’iu dorëzuar policisë së EULEX-it. Sipas tij Ganiu do të tregojë vet se ku ka qëndruar gjatë këtyre ditëve.

“Nuk kam asnjë informatë për këtë. Nuk kam komunikuar hiq me të. Krejt këto gjëra do t’i thotë vetë Ganiu, kur t’i jepet mundësia të flasë”, ka thënë Fadil Geci. Ndërkaq Fadili vendimin e vëllaut të tij, Ganiut, për t’iu dorëzuar policisë së EULEX-it e cilëson si më të duhurin. Ai tha se tashmë familja Geci e ka humbur besimin tek institucionet kosovare./tribuna/

PDK-ja mbështet rezolutën për dënimin e sulmit terrorist, kërkon ekstradimin e terroristëve nga Serbia

Partia Demokratike e Kosovës e ka mbështetur propozimin për rezolutën për dënimin e sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës që ngjau të dielën në...

Policia amerikane arreston një të dyshuar për vrasjen e reperit Tupac Shakur në vitin 1996

Policia amerikane ka akuzuar një ish-udhëheqës bande për vrasjen e reperit Tupac Shakur në vitin 1996.I njohur si “legjenda e hip-hop-it”, i lindur në...

Lajmet e Fundit