-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Gaza, 15 ditë luftime 640 të vdekur

Gaza-luftimeeNuk ka ende një marrëveshje për armëpushim në Rripin Gazës edhe pse presioni ndërkombëtar ndaj organizatës militante Hamas është shumë i madh.

Nga ana tjetër, Izraeli ka vijuar intensivisht operacionin e tij tokëso, shoqëruar edhe me bombardime nga ajri e deti.

Në ditën e 15 të krizës numri i viktimave në rradhët e palestinezëve ka kaluar 640 dhe ai i të plagosurve më shumë se 4 mijë. Ndërsa nga pala izraelite janë 29 ushtrakë të vrarë dhe 2 civilë.

Shumica e kompanive ajrore amerikane dhe ato europiane, që përdorin aeroportin “Ben Gurion” të Tel Avivit, deklaruan pezullim 24-orësh për arsye sigurie të fluturimeve të tyre.

Aeroporti ishte objektiv i raketave të Hamasit një ditë më parë.

Më Shumë

Horoskopi ditor- çfarë thonë yjet për ju sot

Dashi Ndiheni të relaksuar dhe të kënaqur. Vizita e një vendi të veçantë me një pamje përrallore po ju bën mirë. Fotografia, shkrimi ose piktura...

Gjuajtje me kallashnikov te shtëpia e “Big Brother”, vritet roja i Top Channel

Mbrëmë në mesnatë është vrarë roja i televizionit Top Channel, pas të shtënave me kallashnikov afër shtëpisë më të famshme në Shqipër, Big Brother...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit