23.8 C
Prizren
E premte, 17 Shtator, 2021

Gazetarja e njohur infektohet me COVID-19 edhe pas vaksinimit

Catt Sadler aktualisht po lufton me koronavirusin.

Ish gazetarja e E! News, hyri në Instagram për të zbuluar se ajo është infektuar me COVID-19, pavarësisht se është vaksinuar plotësisht.

“Kjo është e rëndësishme!. Jam plotësisht e vaksinuar dhe kam COVID. Po ju them këtë në mënyrë që të kuptoni se pandemia NUK ka mbaruar. Delta është e pamëshirshme dhe shumë ngjitëse, kap edhe pas vaksinimit. Isha duke u kujdesur për dikë që ishte me koronavirus (megjithëse menduam se ishte thjesht grip) – kështu që rashë në kontakt të ngushtë me virusin, por unë kisha maskë dhe isha plotësisht e vaksinuar”, tha ajo.

46 vjeçarja më pas dha edhe detaje të tjera për simptomat të cilat po i përjeton aktualisht.

“Supozova se do të isha mirë, por nuk jam. Dy ditë ethe dhe tani dhimbje koke. Lodhje serioze, nuk kam energji as të dalë nga shtrati”.

Catt përfundoi postimin e saj duke u kërkuar njerëzve që janë të vaksinuar të ndjekin akoma protokollet e sigurisë në mes të pandemisë në vazhdim.

“Nëse jeni të vaksinuar, mos hiqni dorë nga kujdesi. Nëse jeni në turma ose në ambiente të mbyllura në publik, unë rekomandoj shumë të merrni masën paraprake shtesë për të mbajtur një maskë. Vaksinat zvogëlojnë gjasat e shtrimit në spital dhe vdekjen, por përsëri mund ta kapni këtë gjë. Kështu që vazhdoni të mbroni veten”, tha ajo.

Më Shumë

Adem Mikullovci, artisti që gjithë jetën ia kushtoi popullit të Kosovës

Viti i kaluar duket sikur erdhi vetëm për të marrë artistët më të mirë që kishim. Më 15 shtator 2020, pikërisht sot para një...

Gjendet një granatë në Shajnë të Dragashit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një kosovar nga fshati Shajnë i Dragashit ka informuar se në bjeshkët e fshatit kishte hasur...

Quni thotë se do t’ia kthejë dinjitetin Prizrenit

Kandidat për kryetar të komunës së Prizrenit nga LDK-ja, Anton Quni, tha se është i pakënaqur me menaxhimin e pandemisë, prandaj është i gatshëm...

Sot fillon fushata zgjedhore

Sot më 16 shtator në Kosovë fillon zyrtarisht fushata e partive politike për zgjedhjet lokale 2021. Pavarësisht rrethanave të krijuara nga COVID 19, fushata...

Haskuka: Kërkoj mandatin e dytë, për ta bërë Prizrenin qendër të zhvillimit ekonomik

Kryetari aktual i Prizrenit, dha kandidati i VV-së, për zgjedhjet e 17 tetorit në këtë komunë, Mytaher Haskuka, ka thënë se ai kërkon mandatin...

Hajdari : Prizreni është shembull për të gjitha komunat tjera

Drejtori i Drejtorisë së Administratës, Osman Hajdari sot prezantoi raportin katërvjeçar të kësaj drejtorie, ku njoftoi për reformat dhe projektet që janë realizuar gjatë...

Capital T paralajmëron këngën e re

Reperi shqiptar, Capital T, ka paralajmëruar këngën e tij më të re. Këtë e ka bërë të ditur vet ai përmes rrjeteve sociale në disa...

Efekti Cristiano: Pogba dëshiron të qëndrojë në Manchester United

Paul Pogba thuhet se ka ndryshuar mendje për qëndrimin në Manchester United, pas ardhjes së Cristiano Ronaldos. Pogba gjatë afatit kalimtar të verës ishte i...

Spitali i Prizrenit, 130 pacientë janë duke u trajtuar me Covid-19

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, 976 pacientë kanë marrë trajtim mjekësor në klinikat...

Modelja “çmend” fansat pa asnjë rrobë veshur

Redona Koçi, prej disa kohësh njihet si juristja seksi dhe herë pas herë merr vëmendjen e të gjithëve me postimet që bën në rrjetet...

Si e gënjeu hap pas hapi Basha, Berishën

Mbetet mister edhe koha kur e ka marrë këtë vendim. E ka vendosur që në fillim, kur në mes të majit sekretari i shtetit...

Moti sot, diell dhe temperatura deri 29 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell. IHK njofton se deri të enjten parashihen kushte të qëndrueshme...

Suharekë: I dehuri detyron gruan dhe fëmijët të dalin nga shtëpia

Mbrëmë në Suharekë është arrestuar i dyshuari mashkull, i cili në gjendje të dehur kishte kanosur verbalisht dhe detyruar që të dilnin nga shtëpia...

Kështu mund të aplikoni për shtesat prej 170 euro për lehonat dhe fëmijët

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka shpjeguar mënyrën se si mund të aplikohet për shtesat prej 170 euro për lehonat dhe...

Prizren/ Vozitësi dyshohet se i dehur goditi për vdekje motoçiklistin

Gjykata e Prizrenit ka njoftuar se ia ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të pandehurit K. G., nën dyshimet se në gjendje...

U dashurua me ish-ushtarin e gjymtuar në luftën e Kosovës, gazetarja rrëfen historinë e pazakontë të dashurisë: Babait i tha se ka 5 lopë…

Alketa Gashin e njohim prej studios së lajmeve në Kosovë si një ndër ikonat. Ajo gjithmonë në media ka dalë dhe ka rrëfyer për...

Lajmet e Fundit