30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Gëzim Gashi, i famshëm aq sa Rita Ora?

Gëzim GashiGëzim Gashi na ka bërë krenar të gjithëve shqiptarëve me suksesin e tij kudo nëpër botë. Këngët e tij të realizuara deri më tani dëgjohen kudo në botë, derisa ai po bën një karrierë të bujshme në Hollivud. Ai sikurse Rita ora po bëhet shumë i dashur dhe i dëgjueshëm kudo në botë.

Gashi siç njihet kudo në Hollivud ka sjellë sot premierën e videoklipit të këngës “What It Feel Like”, të cilën mund ta shikoni dhe vlerësoni më poshtë.

Gëzim Gashi ashtu sikurse edhe Rita Ora, janë këngëtarët e parë shqiptarë që tashmë janë pjesë e VEVO. Gashi ka marrë një përkrahje të madhe edhe nga shteti suedez, atje ku edhe jeton, derisa karrierën po e bën në Hollivud.

Kënga “What It Feel Like” është xhiruar në Los Angeles dhe gashi ka bashkëpunuar me Dre Knight dhe Sam Salter, të cilët kanë punuar edhe me Drake, Frank Ocean, Nicki Minaj, Kanye West, Jay Z dhe Bebe Rexha.

Më Shumë

Rrëfimi i fotoreporterit që xhiroi largimin e forcave serbe nga Prizreni

Muaji qershor për shumicën e qytetarëve të vendit është i spikatur për shkak se pikërisht në këtë muaj vendi u çlirua nga Serbia. E,...

Tërnava uron Kurban Bajramin, lutet për stabilitet në Kosovë e për paqe në Palestinë dhe Ukrainë

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit, ku bëri thirrje për paqe në vend...

Lajmet e Fundit