17.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete gjatë ditës së sotme në Prizren.

Nga Policia e Kosovës kanë thënë për Reporteri.net se viktima 42 vjeçar  është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi tha se familjarët kanë deklaruar se viktima edhe më herët ka pasur probleme shëndetësore dhe sipas tyre bëhet fjalë për vdekje natyrale.

Megjithatë,  policia me urdhër të prokurorit kujdestar ka hapur rast si “hetim i vdekjes”.

“Me datë 05.04.2024 , rreth orës 00:30, në shtëpinë e tij në rrugë Petro Nino Luarasi , në Prizren nga mjekët e emergjencës është konstatuar vdekja e viktimës mashkull 42 vjeçar (R.O.).

Nga familjarët është deklaruar se edhe më herë ka pas probleme shëndetësore.

Sipas familjarëve dhe mjekëve kujdestar, në bazë të shenjave cilësohet si vdekje natyrale. Megjithatë me urdhër të prokurorit kujdestar hapet rast “Hetim I vdekjes” ndërsa trupi I pa jetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë”, tha Bytyqi.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Ballkani dhe Prishtina luftojnë sot për trofeun e Kupës së Kosovës

Pasi fitoi titullin e kampionit, Ballkani do të synojë që ta pasurojë sezonin edhe me një trofe tjetër. Skuadra e Ilir Dajës do të...

Gili feston ditëlindjen, nuk jua merr mendja sa vjet mbush

Këngëtarja e njohur kosovare, Fevzije Konushevci-Berani e njohur si Gili, ditën e sotme feston ditëlindjen. Ajo ka mbushur plotë 58 vite jetë. Gili njihet si rekordere...

Lajmet e Fundit