9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Gjermanët s’e duan Vetëvendosjen në qeveri

AlbinKurti1205Zyrtarë gjermanë u kanë thënë AAK-së dhe LDK-së që partia e Albin Kurtit, Vetëvendosje, nuk ka vend në qeverinë e ardhshme të vendit.

Këtë ia kanë konfirmuar KTV-së burime të sigurta të njohura me këto takime.

Më Shumë

Qeveria huazon mbi 25 milionë euro nga kompania gjermane për përmirësimin e sistemit energjetik

Qeveria e Kosovës në mbledhje ka miratuar huazimin e 25.5 milionë euro nga kompania KfW, Frankfurt Am Main, për përmirësimin e sistemit energjetik. “Kërkohet huazim...

Ndërron jetë 51 vjeçarja nga Rahoveci, tri ditë më parë kishte denoncuar burrin dhe vjehrrën për dhunë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Gjakovë, ku ka humbur jetën një grua e cila po trajtohej në Spitalin Rajonal...

Lajmet e Fundit