11.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

“Gjermant ma kanë pak tutën”, premierë në “Dokufest”

Dokufest-kinemajaPremiera e filmit dokumentar “Gjermant ma kanë pak tuten” nga Alban Muja, do të jepet në kuadër të festivalit “Dokufest” në Prizren të hënën prej orës 21:00 në Kino Europa Pllato.

Sipas një njoftimi nga Qendra Kinematografike e Kosovës (QKK), thuhet se filmi “Gjermant ma kanë pak tuten” në regji të Alban Mujës dhe producent të Mumin Jasharit është prodhim i “MF Production”, dhe i njëjti është subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës.

Më Shumë

Ekzekutimi i shqiptarit në Mal të Zi dyshohet se ndodhi pas aferës me gruan e ish-ortakut

Edmond Mustafa është vrarë dy ditë më parë në Tivar. Si i dyshuar për vrasjen e tij është arrestuar Dino Ibrahimoviq më të cilin...

Vdiq një 42-vjeçar nga Kosova në Itali, u rrëzua nga skelet

Një 42-vjeçar nga Kosova ka vdekur të shtunën në Olbia të Italisë, pasi ka rënë nga kati i tretë i një kantieri të ndërtimit. Sipas...

Lajmet e Fundit