9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Gjykata Speciale fton edhe Selim Morinën nga Landovica e Prizrenit

Ftesat e Gjykatës Speciale ndaj ish-luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po vazhdojnë.

E fundit që raportohet të ketë arritur për Selim Morinën nga Landovica e komunës së Prizrenit.

Në mbështetje të Morinës kanë dalur shokët e tij, të cilët në Facebook kanë treguar që ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është ftuar nga Gjykata Speciale.

Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe tani deputeti i rizgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, është ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim. Ai gjatë ditës së sotme ka njoftuar se Specialja e ka ftuar në cilësinë e të dyshuarit. /Gazeta Sinjali/

Më Shumë

Pas publikimit në media i kërkuari për ngacmim në Prizren vetëdorëzohet në polici

Policia e Kosovës  ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për të lokalizuar vendndodhjen e një personi të dyshuar për ngacmim, raporton Gazeta Sinjali. Përmes një njoftimi...

Ndahet nga jeta avokati nga Prizreni, Orhan Rekathati

Oda e Avokatëve të Kosovës ka njoftuar për vdekjen e avokatit nga Prizreni, Orhan Rekathati, i cili u nda nga jeta në moshën 79-vjeçare. OAK...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit