30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Gjykata Themelore në Prizren, vetëm sot procedon 34 seanca gjyqësore

Gjykata-qekiqiGjykata Themelore në Prizren, ka planifikuar sot t’i mbajë 34 seanca gjyqësore.Zëdhënësja e Gjykatës, Afërdita Kicaj njoftoi se vetëm Departamenti i përgjithshëm do t’i procesoi 32 seanca.

“Departamenti i Përgjithshëm sot do t’i procedoj 32 seanca, ndërsa ai për krime të rënda dhe për të mitur nga një ceancë gjyqësore”. tha Kicaj. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Shënohet 81-vjetori i lindjes së Ukshin Hotit, Kurti viziton shtëpinë muze

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, kryeministri Albin Kurti mori sot pjesë në ngjarjen e...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1506 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit