22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, në parafushatë të Thaçit (Foto)

KadriKryeziu14Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Kadri Kryeziu nuk po mund t’i shkëputet politikës.Nuk ka takim politik  që  lideri i PDK-së, Hashim Thaçi , ka organizuar në Prizren, që nuk ka marrë pjesë edhe Kryeziu.

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës,  Kadri Kryeziu është parë edhe në tubimin e parafushatës të  ditës së djeshme të Thaçit, që ka mbajtur me strukturat dhe kandidatët e PDK-së për deputet të Parlamentit të Kosovës në Prizren.

“PrizrenPress” ka arritë të sigurojë foto të takimit të parafushatës së Thaçit në Prizren, ku pas kandidatëve të PDK-së për deputet,Hajradin Kuçit, Nait Hasanit, Irfan Fushës, shihet edhe gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës,Kadri Kryeziu.

Kadri Kryeziu pas përfundimit të luftës në Kosovë, gjatë kohës së qeverisë së përkohëshme të Hashim Thaçit,  ka qenë kryetar i Komunës së Prizrenit.

kadria 2karia1

Pas humbjes së  zgjedhjeve, Kadri Kryeziu, është  emëruar kryetar i Degës së AAK-së në Prizren.Ai këtë pozitë politike e ka mbajtur deri në emërimin si gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese, pozitë të cilën e mban edhe sot. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Kryetari i LDK-së në Prizren ngushëllon familjen e Metë Shatrit

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prizren, Driton Selmanaj, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta familjes së veprimtarit dhe...

146-vjetori i Lidhjes së Prizrenit, pianistja Lule Elezi dhe Orkestra e Harqeve të Tiranës shkëlqejnë me performancën para prizrenasve

Pianistja Lule Elezi në shoqëri të Orkestrës së Harqeve të Tiranës të udhëhequr nga dirigjenti Oleg Arapi është kthyer në Prizren me një koncert...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit