15.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Goditet për vdekje këmbësorja në Prizren, policia kërkon ndihmë për ta identifikuar

Policia e Kosovës po kërkon ndihmë nga qytetarët për të identifikuar viktimën që mbrëmjen e së dielës mbeti e vdekur nga një aksident trafiku që ndodhi në Prizren.

Këmbësorja ishte goditur nga një veturë derisa ishte duke e kaluar rrugën nga ana e djathë në të majtë në drejtimin e rrugës Vermicë-Prizren,

 

“Për shkak se këmbësorja (femër) nuk posedon asnjë dokument identifikimi dhe nuk kemi arritur ende ta identifikojmë viktimën, luten të gjithë ata që kanë njohuri për identitetin e saj të lajmërohen në njësinë e trafikut rajonal në Prizren”, ka bërë thirrje policia, duke publikuar edhe fotografinë e saj.

Pas aksidentit, viktima ishte dërguar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Prizrenit në repartin e emergjencës ku edhe është konstatuar vdekja nga mjekët.

Në vend të ngjarjes kanë dalë njësitet relevante, shefi i hetimeve të trafikut, prokurori i shtetit dhe eksperti i komunikacionit ku me urdhër te prokurorit i dyshuari, shoferi i veturës, ndalet në mbajtje për 48 orë.

Trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për autopsi në IML në Prishtinë.

Policia njofton se me këtë rast janë duke u marrë hetuesit e njësisë rajonale të trafikut në Prizren.

Më Shumë

Oleksandr Usyk tërhiqet nga meçi me Tyson Furyn

Oleksandr Usyk është tërhequr nga bisedimet me Tyson Furyn për një luftë për kampionin e padiskutueshëm të botës në kategorinë e rëndë të boksit. Lufta...

Hera e parë në historinë botërore të Ballkanit që fitojnë të gjithë!

 Rexhep Hoti E dijshmja dhe vlera për shqiptarët ka kohë – shekuj, që është faktor i huaj përballë interesave të tyre kolektive. Duke mos qenë...

Lajmet e Fundit