-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Grabovci: Opozita po merret me aventura politike

AdemGrabovci6-05Adem Grabovci thotë se derisa nuk certifikohen rezultatet e zgjedhjeve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nuk vlen të flitet për marrëveshje mes partive për formim të qeverisë.

Veprimet e LDK-së, AAK-së dhe NISMA-së i quan aventura politike.

“Jam i prirë të mos i komentoj aventurat politike. Çdo marrëveshje, çdo diskutim është aventurë derisa nuk ka certifikim të rezultateve të zgjedhjeve. Pa e thënë fjalën e vetë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), pa e ditë se cilët deputet do t’i përfaqësojnë partitë në Kuvend, nuk mund të flasim për marrëveshje në mes partive politike, për ta formuar Qeverinë”, ka shkruar Grabovci në Facebook.

Më Shumë

Chelsea gaboi tre herë lidhur me dokumentet e transferimit të Ziyech

Hakim Ziyech mund të quhej transferimi më i fundit i skuadrës së Paris Saint-Germain. Megjithatë, kjo nuk ndodhi, pasi që u bë një gjë e...

Aksident i tmerrshëm në Gjermani: Treni tërheq zvarrë qindra metra dy fëmijë, vdes njëri prej tyre

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në shtetin gjerman. Dy fëmijë u goditën nga një tren mallrash në një linjë hekurudhore...

Lajmet e Fundit