20.8 C
Prizren
E diel, 19 Shtator, 2021

Gruaja fitoi 100 mijë funte, një ditë pasi mundi kancerin: Ajo i detyrohet gjithçka një kafshe

Louise Tate fitoi 100 mijë përmes një karte gërvishtëse, të cilën e bleu duke pritur që burri i saj të linte punën. Ky është i dyti në një seri të lajmeve të mira për këtë grua që kur ajo mësoi një ditë më parë se ishte shëruar nga kanceri.

Ajo së pari mësoi nga mjeku një ditë më parë se kanceri i melanomës me të cilën ajo po luftonte për një kohë të gjatë ishte zmbrapsur plotësisht, dhe pastaj, krejt papritur, ajo mori një shpërblim të majmë monetar. Louise bleu një gërvishtje në një supermarket për t’u interesuar për diçka ndërsa priste që burri i saj ta merrte nga puna.

Për shkak të kancerit të melanomës që u zhvillua afër syrit të majtë, fatkeqësisht asaj iu desh të humbte syrin, dhe Louise e kaloi një kohë shumë të vështirë me këtë operacion. Gjatë luftës kundër kancerit, ajo zhvilloi një dashuri të madhe për elefantët, dhe kartoni me fat mbi të cilin fitoi para ishte me këto kafshë.

“Disa miq më thanë se elefantët sjellin lumturi, ata vërtet e bëjnë”, tha ajo, raporton themirror.

Në ndërkohë, ajo mblodhi rreth 30 elefantë dhe disa prej tyre i mori si dhuratë nga miqtë e saj.

“Ende nuk mund ta besoj se i kam marrë këto para”, tha 42-vjeçarja

Vetëm kur paratë shkuan në llogarinë e saj, ajo u bë e vetëdijshme se kishte një shumë kaq të madhe parash.

Ajo planifikon të shpenzojë një pjesë të parave për blerjen e një figure të artit në formën e një elefanti, e cila do të jetë simbol i luftës dhe lumturisë së saj. Gjithashtu do të shpenzojë një pjesë të parave në një udhëtim me burrin dhe fëmijët e saj, dhe ata zgjodhën Florida si destinacionin e tyre.

Louise dhe burri i saj nuk planifikojnë të ndryshojnë shtëpinë, edhe pse ata do të shpenzojnë një pjesë të parave për zbukurimin e shtëpisë së tyre. /Telegrafi/

Më Shumë

Zhduket një e mitur në Prizren

Një nënë nga Prizreni ka raportuar në polici se vajza e saj e mitur në mëngjesin e së martës është larguar nga shtëpia dhe...

Katër astronautë amatorë nisin misionin rreth Tokës

Katër astronautë amatorë janë larguar nga Florida në misionin privat në orbitë. Ekuipazhi i Inspiration4, i përbërë nga një miliarder dhe tre qytetarë, doli...

Erdogan dhe Putin pritet të takohen për të biseduar për Sirinë

Presidenti i Turqisë, Tayyip Erdogan, brenda këtij muaji pritet ta vizitojë Rusinë dhe do të takohet me homologun e tij rus, Vladimir Putin. Ata do...

Malisheva vazhdon me fitore, mposht Feronikelin në ‘Liman Gegaj’

Ndeshja ishte e hapur sidomos në pjesën e parë ku të dy skuadrat kishin raste. Rastin e parë të mirë e kishte Hasan Hyseni që...

Prizren, arrestohet një person për “kontrabandë me migrantë”

Policia e Kosovës, patrulla policore e Stacionit për Mbikëqyrjen e Kufirit (SMK) Vërmicë, më 12 shtator rreth orës 17:40, në realizimit të planit operativ...

Suharekë, mantelbardhët fushatë për Bali Muharremajn (VIDEO)

Dy zyrtarë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë, dy ditë më parë me anë të video-mesazheve kanë bërë thirrje të votohet kryetari...

Retë “Mammatus” shfaqen në Prizren

Retë e llojit “Mammatus” janë shfaqur në Prizren, sipas një fotografie të postuar në faqen e motit në Facebook, Meteo Ballkan. Retë “Mammatus”, kanë pamje...

11 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

11 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë si dhe janë shënuar 259 raste të reja,...

‘Eja të vdesim e dashur, s’ka rëndësi në rron si rob a zot, arkivoli është gati’

Poezi nga Xhevahir Spahiu Eja të vdesim, e dashur, shpenzimet e varrimit i merr përsipër shteti, a s’e dëgjove në TV si kryelajm? Eja të vdesim, e dashur, s’ka...

Një muaj paraburgim personit që vodhi 20 mijë euro në një këmbimore në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji, e cila do të llogaritet prej kohës së arrestimit 10.09.2021...

Kritikohet Kylian Mbappe

Edhe pse dhuroi një paraqitje të mrekullueshme në sfidën e fituar 4-0 ndaj Clermont, Kylian Mbappé nuk u ka shpëtuar kritikave në Francë. Lojtari...

Fjalimi i Haskukës me rastin e prezantimit të kandidatëve në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje e ka hapur sot fushatën zgjedhore në Prizren. Kandidati për kryetar, Mytaher Haskuka, është shprehur i bindur se do ta fitojë mandatin e...

Sot shënohet Dita e Dëshmorëve në Prizren

10:00 Me rastin e Ditës së Dëshmorëve në Prizren, Komuna e Prizrenit organizon aktivitete Agjenda: 10:00 – Homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Landovicë 10:30 – Vizitë...

“Loyola–Gymnasium” në Prizren shpall konkurs për një mësimdhënës/ mësimdhënëse të matematikës

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për një mësimdhënës/ mësimdhënëse të matematikës, për një angazhim me gjysmë norme. Dokumentet e nevojshme: • Letër motivuese; • CV; • Diploma e...

Klopp e do Lewandowskin në Liverpool

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, dëshiron të ribashkohet me Robert Lewandowskin në Anfield. Klopp synon ta bëjë sulmuesin e Bayern Munich, Robert Lewandowski, blerjen kryesore...

Quni: LDK-ja po rikthehet në Prizren

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, shprehet i bindur se subjekti i tij politik do të rikthehet më 18 tetor në...

Lajmet e Fundit