8.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

Kjo është pasuria e Memli Krasniqit

Memli Krasniqi sot është zgjedhur Kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, me shumicën e votave të delegatëve. Por, sa është pasuria e tij?

Në regjistrin për deklarimin e pasurisë të publikuar nga Agjencia Kundër Korripsionit, Krasniqi ka deklaruar se posedon një apartment me sipërfaqe 105 metra katrorë, që thotë se kushton 100 mijë euro. Këtë apartment, ai ka deklaruar se e ka blerë nga shitja e apartmentit paraprak dhe kursimet.

Përveç këtij apartment, ai ka deklaruar edhe një shtëpi në vlerë 155 mijë euro, që thotë se është në pronësi të përbashkët.

Tek pasuritë e luajtshme, ai ka deklaruar një bibiliotekë personale në vlerë 12 mijë e 500 euro, piktura dhe vepra arti në vlerë 6 mijë euro dhe një veturë të bashkëshortes në vlerë 25 mijë euro.

Krasniqi posedon edhe aksione në një kompani. Ai ka 35 përqind të aksioneve, në vlerë 5 mijë euro.

Shuma e parave të gatshme që ka nëpër banka sillet rreth 7 mijë e 500 euro, derisa ka borxhe në vlerë 95 mijë euro.

Të hyrat vjetore të Krasniqit sillen rreth 31 mijë euro, të cilat i merr nga Kuvendi i Kosovës.

Në fund të deklarimit, Krasniqi ka treguar se posedon edhe disa lloje të kriptovalutave.

“Ne pajtim me pergjigjjen e marre nga AKK per deklarimin e “kripto-valutave” ju njoftoj se une posedoj sasine dhe llojet e te njejtave, si vijon: 1.5 BTC, 100 ETH, 100 BNB, 400 DOT, 1000 ETC, 50 LTC, 500 CAKE, 300 LINK, 50 EGLS, 10000 XRP, 20 XMR, 1000 XTZ, 4000 BAKE, 500 QTUM, 20 DASH, 10000 XLM, 10000 MATIC, 2500 IOTA, 1000 CRV, 50000 TRX, 250 SNTVT, 20 ZEC, 100 UNI, 4000 NËC, 2000 ALGO, 500 EOS, 30 BLZD, 20000 RSR, 200 HYPR, 500 SXP, 20 ACS, 1000 ALLOY, 200 SLME, 2000 POËR, 20000 XVG”, thuhet në deklarim.

Më Shumë

Liverpooli bëhet pishman për shitjen e Shaqirit

Xherdan Shaqiri është etiketuar si një fenomen, pasi bëri një fillim mbresëlënës në Lyon. Shaqiri bëri debutimin e tij të parë kundër Strasburgut të dielën,...

Sondazhi i UBO Consulting: Bali Muharremaj fiton në Suharekë me 66.2% të votave

Kryetari i Suharekës dhe kandidati edhe për një mandat të ri, Bali Muharremaj, e ka publikuar një sondazh të bërë nga UBO Consulting, kompania...

‘Kam dalë me 3 lojtarë të Manchester United’/ Pornostarja u nxjerr të ‘palarat’

Pornostarja  e njohur, Sona River, me origjinë hungareze nuk ka hezituar të pranojë se dilte në të njëjtën kohë me 3 lojtarë të skuadrës së...

“Derisa vdekja të na ndajë”/ Vrasjet horror të grave dhe vajzave në muajt e fundit

Vrasjet makabër të vajzave dhe grave shqiptare në muajt e fundit janë paraprirë gjithnjënga histori dhune dhe presionesh të vazhdueshme nga partnerët apo familjarët...

Lewandowski: Nuk kam pse të provoj veten në një ligë tjetër

Ylli i Bayern Munich, Robert Lewandowski ka deklaruar se nuk ka arsye pse të provoj veten në një ligë tjetër, pasi mori çmimin e...

‘Prizreni 16’ me fitore ndaj Rahovecit në javën e parë

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj Rahovecit me rezultat 106-96 (29:30, 31:31, 22:10, 24:25), në kuadër të javës së parë të Art Motion Superligës...

11 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

11 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë si dhe janë shënuar 259 raste të reja,...

Erdogan dhe Putin pritet të takohen për të biseduar për Sirinë

Presidenti i Turqisë, Tayyip Erdogan, brenda këtij muaji pritet ta vizitojë Rusinë dhe do të takohet me homologun e tij rus, Vladimir Putin. Ata do...

Në një bankë në Prizren deponohen 100 euro false

Në një bankë në Prizren janë deponuar 100 euro false, raporton PrizrenPress Sipas Policisë, kartëmonedha është konfiskuar dhe me vendim të prokurorit rasti shkon në...

Deri kur do të vazhdojnë reshjet e shiut, moti për sot dhe ditët e ardhshme

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që pritet të mbajë sot dhe gjatë ditëve të ardhshme në vend. Nga dita e martë dhe mërkurë me...

Prizren, katërmbëdhjetë aktakuza kundër katërmbëdhjetë personave

Përmes raportit 24 orësh të Prokurorit të Shtetit, është bërë e ditur se nga Prokuroritë e vendit janë ngritur 75 aktakuza kundër 85 personave,...

Behar Rakaj, kandidati i LDK-së për kuvendar të Prizrenit

Behar Rakaj, është ekonomist i diplomuar në degën menaxhment-informatik. Ai në zgjedhjet e tetorit garon në listën e LDK-së për kuvendar të Kuvendit të Prizrenit...

Gjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, prezantohet një e-mail i Haskukës dërguar Kurtit

 Janë propozuar prova të reja nga pala e dëmtuar në gjykimin ndaj Islam Thaqi, Jetmire Vrenezi, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku, Isë Bislimaj dhe Shqipëron...

Abdixhiku për kandidaturën e Qunit: Prizreni këtë herë ka një zgjidhje të lehtë

Kryetari i Lidhjes Demokratike, Lumir Abdixhiku, ka zhvilluar një takim me asambleistët e LDK-së në Prizren. Abdixhiku ka shkruar për kandidatin e kësaj partie për...

Thyhen dritaret e një shkolle në Rahovec

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se persona të panjohur kanë thyer xhamat e dritareve të shkollës fillore në fshatin Gexhe të Rahovecit,...

Reshjet e shiut bllokojnë Kukësin

Reshjet e dendura, probleme me rrugët dhe energjinë në Kukës Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në disa rrugë të qytetit të Kukësit....

Lajmet e Fundit