7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Hajnat vjedhin 40 palë tespih në një xhami të Prizrenit

Jo rrallëherë xhamitë nëpër qytete të ndryshme në Kosovë janë cak i hajnave. Shpeshherë ua mësyjnë arkave të ndihmave, por ka raste kur kryhen edhe vjedhje të tjera.

Një rast i tillë është raportuar sot në rrugën “Besim Shala”, në Prizren, ku hajnat kanë depërtuar me forcë brenda, prej ku kanë vjedhur 40 palë tespih.

Sipas myftiut që e ka denoncuar rastin, hajnat kanë arritur të hyjnë përmes derës e cila ka qenë e hapur.

Si rezultat i denoncimit, Policia është vënë në veprim dhe është bërë ekzaminimi i vendit të ngjarjes.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit është iniciuar rasti “vjedhje e rëndë” dhe kanë nisur hetimet për kapjen dhe identifikimin e të dyshuarve.

Më Shumë

Morena Taraku sjell imazhe të reja tërheqëse

Këngëtarja dhe modelja e njohur Morena Taraku është mjaftë aktive në rrjetet sociale. Ajo ka publikuar disa imazhe të reja ku duket mjaftë tërheqëse dhe...

Voziti 105 km/h në zonën 50/ Vozitësit të Prizrenit i pezullohet patentë shoferi për një vit

Një person u kap në Prizren duke vozitur me 105 km/h në zonën 50. Policia e Prizrenit në rrugën “Rrustë Kabashi” gjobiti të dyshuarin me...

Lajmet e Fundit