1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Haki Abazi: A duhet të ketë edhe një investigim për vdekjen e Ibrahim Rugovës?!

haki-abazi1Analisti politik, Haki Abazi shkruan se pavarësia dhe lufta e drejtë nuk ka të bëjë asnjë gjë me krimin.

“Ideali për të mbrojtur dinjitetin dhe lirinë e qytetarëve dhe për të realizuar shtetësinë nuk ka të bëjë asgjë me krimin dhe kriminalizimin”, ka shkruar ai në Facebook.

Sipas tij, vetëmohimi për dinjitet dhe sakrifica sublime e njerëzve si ajo e Jasharajve, kundër deportimit dhe luftës eksterminuese nuk mund te përlloçet nga individ lush do qe janë ata.
E Abazi i bën disa pyetje të çuditshme në postimin e tij.

“A duhet të ketë edhe një investigim për vdekjen e Ibrahim Rugovës? A ka qenë UNMIK fajtor për ngjarjet e 2004?”, pyet ai në fund. /Indeksonline/

Më Shumë

Diaspora shton remitencat dhe investimet në Kosovë

Gjatë këtij vit, diaspora e Kosovës, jo vetëm që ka vazhduar, por edhe ka shtuar remitencat që i dërgon apo investon në Kosovë. Të...

Vrasja mizore e 2016-ës në Suharekë, dëshmitarja mohon se me të ndjerin ka pasur raporte jo të mira

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të enjten, është dëgjuar dëshmitarja Nurije Ademi, e cila ka mohuar se me të ndjerin A.B kanë pasur raporte...

Lajmet e Fundit