8.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Hapet qendra më e madhe e votimit në Prizren

Sot mbi një milion e 260 mijë votues pritet të votojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale të komunave.

Në 21 komuna janë 42 kandidatë që garuan edhe në raundin e dytë të zgjedhjeve dhe sot i mbetet votuesve të vendosin për të parin e komunës së tyre për një mandat katër vjeçar.

Gazetarja e televizionit 7, Drilona Leci në një lidhje direkte nga shkolla “11 Marsi” ka treguar se është hapur qendra e votimit njëhershmit edhe më e madhja në vend.

Gazetarja tentoi të intervistoi menaxherin e kësaj qendre për të pyetur lidhur me procesin, por ai u shpreh se kanë marr urdhër që të mos deklarohet askush.

Kujtojmë që në Komunën e Prizrenit gara në balotazh është mes Shaqir Totaj nga Partia Demokratike e Kosovës dhe Mytaher Haskuka nga Lëvizja Vetëvendosje.

Më Shumë

Sot mot me diell e vranësira, temperaturat shënojnë ngritje

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat më të pranishme priten gjatë orëve të mëngjesit. Në ndonjë rajon mund...

Ancelotti: Merkatoja e janarit ka përfunduar për Real Madrid-in

Carlo Ancelotti konfirmoi se tregu i transferimeve të Real Madridit është “mbyllur” të dielën, duke thënë se asnjë lojtar nuk do t’i bashkohej ose...

Lajmet e Fundit