1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Haradinaj: Koalicioni më i mundshëm me LDK-në

Ramush Haradinaj 1Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar se një koalicion i mundshëm qeverisës me Lidhjen Demokratike të Kosovës do të ishte gjë e mirë për vendin, por ka shtuar se për një gjë të tille duhet pritur deri në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme,transmeton KP
Lideri i AAK-së këto komente i bëri në një konferencë për media.

Megjithatë, Haradinajnuk e ka përjashtuar mundësinë e bashkëpunimit me të gjitha ato parti që kanë program përafërsisht të njëjtë.

Më Shumë

Akuzat për përdhunim, kërkohen 12 vjet burg për Dani Alves

“Çështja Alves” vazhdon të evoluojë dhe futbollisti brazilian, i cili ndodhet në paraburgim të përkohshëm në qendrën e vuajtjes së dënimit “Brians II”, përballet...

Qeveria ndan 5 milionë euro për lëndë djegëse për familjet me asistencë

Qeveria e Kosovës ka ndarë 5 milionë euro, si masë shtesë për blerjen e lëndëve djegëse për ngrohje për familjet me asistencë sociale.   “Në mbledhjen...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit