9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Hasani: Nëse PDK më kandidon, Prizrenin e fitoj pa vështirësi

Nait HasaniDeputeti i Partisë Demokratike (PDK), Nait Hasani në një prononcim për Telegrafin ka deklaruar se nëse nominohet kandidat për kryetar të Prizrenit në zgjedhjet e ardhshme lokale, ai do ta fitojë këtë komunë pa shumë vështirësi.

Ai ka folur edhe për nominimin e Eqrem Kryeziut si kandidat për kryetar të Prizrenit, nga ana e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), duke e cilësuar si ‘kafshatë të lehtë’.

“Në rast se unë do të jem kandidat i PDK-së, për kryetar të Prizrenit, fitorja do të arrihet pa shumë vështirësi, mirëpo në rast se PDK-ja do ta kandidoj tjetërkënd për kryetar, mendoj fitorja mund të jetë relative”, tha Hasani.

Ndryshe, Kryesia e LDK-së, të hënën e ka nominuar zyrtarisht dhe në mënyrë unanime, Eqrem Kryeziun si kandidatë të kësaj partie në komunën e Prizrenit.

Më Shumë

Ku ndryshon Shqipëria me Kosovën

Ben Blushi Sot shkova në Prishtinë. Kalova Kukësin. Më ndalon policia. Maste shpejtësinë. Me radar. Isha me 144 km në orë. Shpejtësia e lejuar ishte...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut miraton marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e së martes e ka miratuar marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren. Njoftimi u bë nga...

Lajmet e Fundit