14.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Haskuka akuzon asamblistët e PDK-së dhe AAK-së: Po e keqpërdorin foltoren në Kuvend

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, akuzon asamblistët e PDK-së dhe AAK-së për keqpërdorim të foltores në Kuvend.

“Asamblistët e PDK-së dhe AAK-së zakonisht e keqpërdorin foltoren për dezinformim të opinionit, por kur përballen me përgjigje mundohen të ndalojnë fjalën duke iu vërsulur foltores dhe drejtorëve”, shkruan Haskuka në “Facebook”.

“Në këtë aspekt, për hir të opinionit publik, po i postoj disa nga përgjigjet e mia lidhur me aludimet dhe spekulimet e asamblistëve”.

Fjalimi im nga mbledhja e Kuvendit Komunal

Asamblistët e PDK-së dhe AAK-së zakonisht e keqpërdorin foltoren për dezinformim të opinionit, por kur përballen me përgjigje mundohen të ndalojnë fjalën duke iu vërsulur foltores dhe drejtorëve. Në këtë aspekt, për hir të opinionit publik, po i postoj disa nga përgjigjet e mia lidhur me aludimet dhe spekulimet e asamblistëve.

Gepostet von Mytaher Haskuka am Freitag, 1. November 2019

Më Shumë

Stuhi breshri godet Rahovecin, dëmtohen kulturat bujqësore

Stuhi të fuqishme kanë goditur sot disa pjesë të Kosovës. Në orët e vona të pasdites një stuhi me breshër ka goditur edhe Dejnin e...

Malishevë: Qatar Charity shpërndau 300 pako ushqimore dhe miell për familjet malishevase në nevojë

Nuk është ndihma e parë e Qatar Charity në komunën e Malishevës. Kjo organizatë me programin e vet përmes hapjes së puseve për ujë...

Lajmet e Fundit