14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Haskuka emëron drejtorët e rinj të Ekzekutivit në Prizren

Kryetari Mytaher Haskuka emëron drejtorët komunal dhe ka kërkuar nga ta përkushtim maksimal në punë.

Këta janë drejtorët e emëruar nga kryetari Mytaher Haskuka:

Nënkryetar Eshref Memaj,

Skender Susuri, drejtor i Drejtorisë së Arsimit,

Ertan Simitçiu, drejtor për Buxhet dhe Financa,

Fatmir Memaj, drejtor i Urbanizëmit ,

Osman Hjadari, drejtor i Administratës,

Egzon Elshani,drejtor për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural,

Florent Kasemi, drejtor për Shërbime Publike,

Flaka Siçefca drejtoresh për Shendetesi,

Ehat Oreshka, drejtor për Kulturë, Rini dhe Sport,

Sami Thaçi, drejtor i Inspektorateve,

Fejz Kabashi,drejtor në Mireqenje Sociale,

Sevim Kazazi,drejtoresh për Turizem dhe Zhvillim Ekonomik

Gjatë ditëve në vijim do të emërohen edhe drejtorët tjerë nga komuniteti/TVPZ/

Më Shumë

Gjykata Speciale i dërgon ftesë Komandantit të Zonës Operative të Pashtrikut, Sadik Halitjahës

Gjyakta Speciale i ka dërguar ftesë Komandantit të Zonës Operative të Pashtrikut, Sadik Halitijaha. Sadik Halitjaha lajmin e ka konfirmuar lajmin me një deklaratë me...

Trajneri drogonte dhe më pas i përdhunonte futbollistët – gjithçka e kishte regjistruar në kamera

Një trajner futbolli në Gjermani, në ligat më të ulëta, thuhet të ketë droguar dhe përdhunuar seksualisht të paktën 10 të rinj nga mosha...

Lajmet e Fundit