32.8 C
Prizren
E diel, 1 Gusht, 2021

Haskuka: Haradinaj gaboi kur iu bashkua kapjes së shtetit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, duke komentuar dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, i ka quajtur të padrejtë deputetët të cilët e votuan Gjykatën Speciale.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se kryeministri Haradinaj ka gabuar kur iu bashkua kapjes së shtetit në nepotizëm e korrupsion.

Ai thotë se ai bëri padrejtësi ndaj votuesve të vet kur e kaloi demarkacionin, e që sipas tij, për këto arsye është dashur të jap dorëheqje.

“Ata që kanë votuar Gjykatën Speciale tash po thonë padrejtësi. Pse e votuat këtë padrejtësi? Nalni se u bonët horr, e Kosovën po e boni rezil. Më të padrejtë se ju s’ka. Është koha që të vendosim vetë për qeverisjen e Kosovës dhe jo të jemi të ndikuar nga të huajt. Kriteri duhet të jetë programi qeverisës, e jo ndarja e posteve”, ka thënë ai.

Më Shumë

Trupat e viktimave të aksidentit në Kroaci mbërrijnë sot në Kosovë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Svecla, ka folur për media mbrëmë pas ardhjes së të mbijetuarve të aksidentit tragjik që ndodhi në Slavonski...

Varroset 55-vjeçari nga Randobrava që vdiq në aksidentin tragjik në Kroaci

Është varrosur njëri nga viktimat e aksidentit tragjik që ndodhi mëngjesin e së dielës në Slavonski Brod të Kroacisë. Në këtë aksident janë regjistruar 10...

“Bomba e ditës”: Wenger mund ta marrë drejtimin e Zvicrës

Pas largimit të Vladmir Petkoviq në drejtim të Bordeauxit, Zvicra ka mbetur pa trajnerë. Por, sipas raportimeve, po përgatitet një befasi. Mediat zvicerane raportojnë se legjenda...

Rruga drejt atdheut që u këput në mes/ Krejt çka dihet për tragjedinë në Kroaci

Mëngjesi i 25 korrikut u zbardh me një lajm tronditës për vendin. Dhjetë mërgimtarë nga Kosova kanë humbur jetën kurse më shumë se 40...

Punonjëset e seksit më të vjetra në Amsterdam, që kanë ‘shërbyer’ mbi 300,000 burra

Motrat binjake Louise e Martine Fokken janë tashmë punonjeset më të moshuara të seksit në Amsterdam, me gjysmë shekulli eksperiencë në industrinë e seksit,...

Kontrolli dhe siguria e mishit gjatë verës, AUV–Kujdes gjatë transportimit për në shtëpi

Mishi dhe produktet me origjinë shtazore kërkojnë kujdes të veçantë, posaçërisht gjatë stinës së verës ku edhe mbizotërojnë temperaturat e larta. Përveç kujdesit të...

Lëndohet një punëtor në Prizren

Një punëtor është lënduar në Prizren. Ai është rrëzuar në një ndërtesë gjatë kohës sa ka qenë duke punuar. “Viktima ka pranuar trajtim mjekësor pasi që...

“A janë të sigurta vaksinat?, Cilat janë efektet e tyre”? – IKSHPK i përgjigjet pyetjeve të qytetarëve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen në mënyrë që të mbrojnë veten dhe familjarët e tyre. Në...

Brenda dasmës përrallore! Mbesa e Lady Dianës u martua me milionerin 5 vite më të madh se babai i saj

Dasma e Lady Kitty Spencer ka qenë tamam si në përralla. 30-vjeçarja i dha fund beqarisë, duke u martuar me milionerin 62-vjeçar, Michael Lewis....

Bëj o çfarë të duash!

Artan Fugo Ka dy mënyra për t’u sjellë me qytetarin. E para është që shërbimet e agjencive publike të përkujdesen për hallet e qytetarëve dhe t’u...

Anjeza Bellanica nga Krusha e Madhe varroset në ora 19:00

Para pak minutave kanë arritur në Kosovë trupat e pajetë të viktimave që pësuan nga aksidenti tragjik në Kroaci, i cili ndodhi të dielën. Trupat...

Çmimi i naftës mbi 70 dollarë, pavarësisht shqetësimeve rreth përhapjes së variantit Delta të COVID-19

Çmimet e naftës mbetën mbi 70 dollarë pas një rënie të mprehtë gjatë javës pasi vendet e prodhuese u pajtuan që nga muaji gusht...

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si Ju

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi Kryeministrit të Republikës së Kroacisë, Andrej Plenkoviq, nëpërmjet së cilës ia ka...

Në Sptalin e Prizrenit, 3 pacientë në trajtim me COVID-19

Në klinikat COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme për trajtim për coronavirus janë të shtrirë 82 pacientë. Në raport bëhet e ditur se 34 janë të...

Trupat e viktimave të aksidentit në Kroaci u dërguan në morgun e Spitalit të Prizrenit

Trupat e viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi të dielen në Kroaci, sot janë dërguar në morgun e Spitalit të Prizrenit. Sjellja e trupave të...

Identifikohen dy viktima nga Rahoveci në aksidentin tragjik në Kroaci

Dy nga dhjetë viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci janë nga komuna e Rahovecit. Kështu ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Smajl Latifi...

Lajmet e Fundit