6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Haskuka nuk ka arritur t’i marrë votat e duhura të Këshillit të Vetëvendosjes në Prizren

Kryetari aktual i Prizrenit, Mytaher Haskuka nuk ka arritur t’i marrë votat e duhura të Këshillit të Vetëvendosjes nga kjo komunë.

Sipas burimeve të Kanal10, Haskuka ka marr 61 vota kundër, dhe 58 për.

Ndryshe Lëvizja Vetëvendosje sonte ka zyrtarizuar shumicën e kandidatëve përkryetar të komunave.

Më Shumë

Ndërron jetë një person në Korishë të Prizrenit, policia nis hetimet

Një person ka ndërruar jetë në fshatin Korishë të Prizrenit. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:45. Sipas raportit të policisë, thuhet se pas përkeqësimit...

Modriqi zgjedh Maradonën para Messit

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq ka thënë se Diego Maradona është lojtari më i mirë në histori. Në këtë mënyrë anëtari i Real Madridit...

Lajmet e Fundit