1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Haskuka thotë se janë të gatshëm të fillojnë mësimin në çdo formë

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, tregon se si komunë  janë të gatshëm të fillojnë mësimin në çdo formë.

“Duke pasur parasysh situatën e krijuar nga pandemia Covid-19, Komuna e Prizrenit që nga viti i kaluar ka përgatitur dhe ka vënë në funksion platformën dixhitale EduPrizren.net. “ tregon Haskuka.

“Në këtë platformë janë të qasshme 1460 video ligjërata, me animacione e video grafika, ku bëhet shpjegimi i ilustruar dhe i vizualizuar i njësive mësimore”.

“Prizreni është ndër komunat e para që ka përgatitur një platformë të tillë dixhitale, e cila shërben si burim i mësimit cilësor. Andaj nxënësit e klasave 1-9, prindërit dhe mësimdhënësit mund ta shfrytëzojnë këtë platformë gjatë kësaj periudhe, por edhe në çdo kohë!”

“Në platformë mund të qaseni nëpërmjet linkut: https://eduprizren.net/”.

Më Shumë

50 mijë kosovarë në pritje të pasaportës

Mbi 50 mijë qytetarë kanë aplikuar për t’u pajisur me pasaportë, që nga fundi i shtatorit e deri më tash.Ata nuk kanë arritur të...

Malisheva prezanton dy futbollistë të rinj

Duke e shfrytëzuar afatin kalimtar të janarit Malisheva ka afruar edhe dy futbollistë të tjerë. Për afrimet ka njoftuar vetë klubi nga qyteti me...

Lajmet e Fundit