3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Haxhiu: S’keni nevojë të frikësoheni nga verifikimi i pasurisë së pajustifikueshme

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, tha se askush nuk ka nevojë të frikësohet nga projektligji për verifikim të pasurisë së pajustifikueshme.

“Ose na thoni që s’po bëni gjë ose që po nguteni, kriminelet qofshin të kujdesshëm ose të pakujdesshëm duhet të shqetësohen, të brengosen dhe të frikësohen jone, dikush që e ka pasurinë nga të ardhurat e ligjshme nuk duhet të frikësohet nga ky projektligj”.

“Nuk keni nevojë të frikësoheni për fatin që dispozitat që parasheh ky ligj ndjek vetëm pasurinë që nuk mund të justifikohet. Ky ligj nuk suspendon në asnjë rrethanë bazëz penale të konfiskimit”, tha Haxhiu,

Më Shumë

Shi e vranët, ky është parashikimi i motit për të premten

Vranësira lokale dhe intervale me diell parashihen gjatë ditës së sotme, teksa nuk përjashtohen as rigat lokale të shiut. Të paktën kështu ka parashikuar sajti...

Detaje të reja nga aksidenti me fatalitet në Prizren

Aksident me fatalitet është regjistruar në orët e para të mëngjesit të së mërkurës në Prizren, ku një këmbësore është goditur për vdekje nga...

Lajmet e Fundit