11.8 C
E premte, 18 Tetor, 2024

HISTORIKE: Ballkani kualifikohet për herë të dytë në Conference League

Ballkani ka shkruar historinë duke u kualifikuar për herë të dytë në fazën e grupeve të Europa Conference League.

Ndeshja është mbyllur me rezultat 1-0 në të mirë të Bate Borisovit, por që ishte gol i pamjaftueshëm për të ndikuar në kualifikim.

Kjo pasi rezultati i ndeshjes së parë në “Fadil Vokrri”, ishte 4-1 në favor të suharekasve.

90:00 – Ka përfunduar ndeshja në mes Bates dhe Ballkanit, ku rezultati është 1-0 në të mirë të vendasve, rezultat ky që i dhuroi kualifikimin tutje suharekasve.

90+1’ Gjyqtari kryesor i ndeshjes i ka dhënë 9 minuta lojë shtesë, ku i pari ka përfunduar tashmë. Ballkanin e ndajnë edhe 8 minuta prej kualifikimit të dytë në Conference League

80’ Kanë mbetur edhe 10 minuta lojë në ndeshjen mes Bate Borisovit dhe Ballkanit, ku rezultati vazhdon të jetë ende 1-0 në favor të vendasve. Ballkani po vazhdon të mbajë situatën nën kontrollë ku me këtë rezultat, suharekasit do të vazhdojnë tutje për në fazën e grupeve

69’ Albin Berisha ka humbur një rast të mirë goli në minutën 69 të takimit.

60? Kanë mbetur edhe 30 minuta lojë në Bjellorusi në ndeshjen mes Bate Borisovit dhe Ballkanit. Rezultati vazhdon të jetë ende 1-0 në të mirë të vendasve, ndërsa me këtë rezultat Ballkani do të kualifikohet për në fazën e grupeve.

46’ Ka nisur pjesa e dytë në mes Bate Borisovit dhe Ballkanit, ku mysafirët janë në disavantazh prej një goli, ndërsa për sa i përket rezultatit të përgjithshëm, suharekasit janë dy gola në epërsi.

45? Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes në mes Bate Borisovit dhe Ballkanit. Skuadra nga Bjellorusia po avancon me golin e Artem Kontsevoyit i cili realizoi shënoi në minutën e 30-të të takimit. Rezultati i përgjithshëm i kësaj përballje është 4-2, kurse me këtë rezultat Ballkani kualifikohet në Ligen e Konferencës.

30’ Bate Borisov ka kaluar në epërsi ndaj Ballkanit, rezultati i ndeshjes është 1-0. Artem Kontsevoy ka shënuar gol në minutën e 30-të takimit

15’ Po zhvillohet minuta 15 e takimit ndërmjet Ballkanit dhe Bates,ku  rezultati është 0-0. Posedimi i topit është në të mirë të Ballkanit.

7’ Ballkani po arrin që të qarkullojë mirë topin, duke mos i lënë hapësira bjellorusëve për të zhvilluar ndonjë aksion të mirë.

1’ Ka nisur ndeshja në mes Bate Borisov dhe Ballkanit.

Kujtojmë se ndeshja e parë në “Fadil Vokrri” është mbyllur me rezultat 4-1.

Më poshtë gjeni formacionet zyrtare:

Bate: Kudravets, Jimoh, Bane, Khdarkevich, Martynov, Nechaev, Grechikho, Bocherov, Volkov, Kontsevoy dhe Laptev.

Ballkani: Koliq, Trashi, Jashanica, Dellova, Thaqi, Korenica, Kuç, Zyba, Tolaj, Gripshi dhe Kryeziu.

Dragash: Ligjëratë ndërgjegjësuese dhe ndeshje futbolli për Muajin Rozë në luftën kundër kancerit të gjirit

Në kuadër të aktiviteteve për Muajin Rozë, Kuvendi i Komunës së Dragashit, në bashkëpunim me Klinikën Radiologjike "Prodiagnostix XS" dhe Klubin Futbollistik "Opoja", organizuan...