18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Horoskopi ditor- çfarë thonë yjet për ju sot

Dashi
Ndiheni të relaksuar dhe të kënaqur. Vizita e një vendi të veçantë me një pamje përrallore po ju bën mirë. Fotografia, shkrimi ose piktura janë mënyra të shkëlqyera për t’i shprehur emocionet tuaja. Mendoni se kjo është një aftësi që m’i ka rrënjët nga familja juaj dhe doni të vazhdoni zhvillimin e kreativitetit.

Demi
Aftësia për t’i përhapur në mënyrë efektive idetë tuaja do të shkojë drejt përparimit në karrierën tuaj. Ju keni disa mendime të shkëlqyera se si të përmirësoni metodat e punës ose një projekt vullnetar. Ju nuk dëshironi të bëni plane që ju çojnë larg në të ardhmen, pasi mendoni se rrethanat do të ndryshojnë së shpejti.

Binjakët
Është e lehtë të imagjinosh kur je duke u argëtuar. Aranzhimet e udhëtimit janë duke u diskutuar dhe nëse ato shkojnë përpara kjo do t’ju ndihmojë të realizoni një ëndërr fëmijërie. Një favor që pranoni t’i bëni dikujt nuk do të jetë shqetësim për ju. Nuk do të keni problem të hiqni dorë nga gjithçka për t’i ndihmuar ata.

Gaforrja
Ndryshimet e vogla që po ndodhin ndoshta nuk i keni pritur, por nuk duhet t’i lini këto t’ju shqetësojnë aq sa po bëjnë. Problemet e bezdisshme janë irrituese, por ju mund ta kaloni këtë. Mos u dorëzoni shumë lehtë. Sigurohuni që t’i ndiqni disa diskutime të fundit.

Luani
Ju keni një sërë gjërash që kishit synuar të bëni, por shpërqendrimet sociale do t’ju pengojnë. Një mesazh i marrë nuk do të ketë shumë kuptim për ju. Bëni pyetje pasi mund të jetë kjo që lidhet me diçka që nuk ju është thënë.

Virgjëresha
Problemet me të cilat keni hasur kohët e fundit ju kanë lënë të ndiheni paksa të dobët Një mënyrë për ta rikthyer energjinë tuaj do të ishte të bashkoheni me miqtë në një aktivitet argëtues. Një ndryshim i peizazhit do të bënte gjithashtu shumë për t’ju ngritur lart.

Peshorja
Mund ta bëjë jetën më të lehtë të pranoni çdo gjë që ju vjen në rrugën tuaj, sot, si të pashmangshme. Disa marrëveshje do të jenë ide e një shoku ose partneri dhe kjo mund të nënkuptojë se do të vizitoni dikë që nuk ju pëlqen vërtet. Bëni çmos për të buzëqeshur dhe për të qenë të shoqërueshëm.

Akrepi
Ndonjëherë keni kaq shumë opsione për atë që mund të bëni, saqë ndiheni të llastuar për të zgjedhur. Në aspektin social dhe romantik ofrohen një sërë atraksionesh. Arritja e një qëllimi profesional do t’ju bëjë krenar. Për të funksionuar një projekt karriere, ai duhet të jetë më i madh se planet origjinale.

Shigjetari
Ju meritoni më shumë relaksim, prandaj sigurohuni që ta gëzoni veten sa herë që ju jepet mundësia. Nuk duhet të jeni aktivë gjatë gjithë kohës dhe jo shpesh ndiheni dembelë. Një hobi i ri nuk duhet të jetë aq i komplikuar sa të ndaloni së shijuari. Merreni çdo gjë shtruar.

Bricjapi
Një projekt komunitar po tërheq shumë interes pozitiv. Dikush po flet për nisjen e një sipërmarrjeje që fokusohet në grupe njerëzish jashtë rrjedhës kryesore. Entuziazmi për një festë apo udhëtim të ardhshëm po rritet.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt

Përfitoni sa më shumë nga pozitiviteti që ju rrethon. Jeta juaj shoqërore do të hyjë në orbitë. Do të ketë argëtim dhe të qeshura gjatë një daljeje me miqtë. Keni nevojë për këtë lloj ngritjeje. Jeni beqar/e dhe kërkoni dashurinë? Do të jetë e lehtë për të tërhequr vëmendjen romantike.

Peshqit
Duke shkuar përtej thirrjes së detyrës do të sjellë një nivel suksesi të panjohur më parë për ju. Cilido qoftë qëllimi juaj, nëse jeni të gatshëm të bëni përpjekje, do ta merrni shpërblimin. Pranimi i sfidave që normalisht nuk do t’i merrnit do t’ju sjellë shumë kënaqësi.

Më Shumë

Dëshmitari Zyrapi thotë se ngjarja në Rahovec s’kishte të bënte me Shtabin e Përgjithshëm

Dëshmitari i 75-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), Bislim Zyrapi, edhe të mërkurën po vazhdon dëshminë në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri...

Burri në Suharekë e sulmon fizikisht gruan, arrestohet

Një grua në Suharekë është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. Ajo ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje. “LËNDIM I LEHTË...

Lajmet e Fundit