22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Horrori në Bataclan

Për herë të parë që pas sulmeve të Parisit, gjatë një interviste për “Vice”, e cila do të transmetohet javën tjetër, pjesëtarët e grupit amerikan Eagles of Death Metal, që po performonin në Sallën e Koncerteve “Bataclan”, kanë përshkruar tmerrin e përjetuar.

Vokalisti Jesse Hughes tha se disa adhurues që u fshehën në dhomën e zhveshjes se grupit, u gjetën dhe u vranë nga agresorët, përveç një fëmije që u fsheh pas xhaketës së vokalistit.

“Disa njerëz u fshehën në dhomat e zhveshjes dhe vrasësit arritën t’i zbulojnë dhe t’i vrasin të gjithë, përveç një fëmijë i cili u fsheh pas xhaketës sime të lëkures”, u shpreh Hughes.

Lideri i grupit tha se një prej arsyejeve që u vranë kaq shumë njerëz ishte sepse shumë prej pjesëmarrësve kishin hezituar të largoheshin pasi deshën të shpëtonin miqtë e tyre.

“Një aryse se pse kishte kaq shumë të vrarë ishte se shumë prej tyre nuk donin të linin miqtë e tyre. Shumë vunë veten e tyre përpara të tjerëve”.

Më Shumë

Rrokulliset një traktor në Suharekë, lëndohet rëndë pasagjeri

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore në fshatin Dollc të Suharekës, në një aksident trafiku me traktor.   Sipas policisë, viktima ishte pasagjer kur...

Rrihet keq një person në Prizren

Një person  ështe sulmuar fizikisht nga tre të tjerë në Prizren. Rrahja ka ndodhur si pasojë e një mosmarrëveshjeje të momentit, ku tre të dyshuarit...

Lajmet e Fundit