10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Hovenier: SHBA-ja është partnere krenare e FSK-së

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, ka shprehur mirënjohjen e tij për ekipet e kërkim-shpëtimit të FSK-së të cilat ndihmuan në Turqi.

Hovenier ka shkruar në Twitter se SHBA-ja është partner krenar i FSK-së.

“Shtetet e Bashkuara shprehin mirënjohjen e tyre të thellë për ekipet e kërkim-shpëtimit dhe ato mjekësore ndërsa kthehen në shtëpi në Kosovë. Ekipi i FSK-së kreu operacione të suksesshme të ndihmës në Turqi dhe shpëtoi disa jetë. SHBA-ja është partner krenar i FSK-së”, ka shkruar Hovenier.

Më Shumë

Lëndohet një punëtor në Landovicë të Prizrenit

Një punëtor është lënduar dje në fshatin Landovicë të Prizrenit. Ai është dërguar për trajtim mjekësor në spital. Policia po e heton rastin, përcjell “PrizrenPress”. https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-regjistrimin-e-nxenesve-te-rinj/ Fsh. Landovicë,...

Kosova zhgënjen, barazon edhe me Andorrën

Kosova nuk ka arritur të nxjerrë me shumë se një pikë në përballjen ndaj Andorrës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.   Pjesa e parë...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit