6.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Hyjnë në një shtëpi në Prizren dhe grabisin, një grua pëson lëndime trupore

Një person ka raportuar në polici që kur ishte kthyer në shtëpi në orët e vona të natës e kishte gjetur gruan e tij me lëndime trupore, e kjo dyshohet të ketë ndodhur nga disa njerëz të panjohur e të maskuar të cilët kishin hyrë në shtëpinë e tij në Prizren dhe kishin vjedhur ari.

Rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 17:00.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se rreth orës 21:30 kur kishte shkuar në shtëpinë e tij, e kishte gjetur gruan e tij femër kosovare me lëndime trupore. Dyshohet se këtë e kanë shkaktuar dy persona të panjohur, të maskuar, të cilët kanë grabitur një sasi ari”, bënë të ditur policia.

Po ashtu, policia ka njoftuar që viktima është dërguar për tretman mjekësor dhe rasti është duke u hetuar. /Telegrafi/

Më Shumë

Ndërron jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj -Krasniqi

Ka ndërruar jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj Krasniqi Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë vë ditur drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në Prizren, Luljeta...

Gjyqtarët e Kushtetueses nuk do t’i nënshtrohen vettingut

Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese nuk do t’i nënshtrohen vettingut, gjë të cilit do t’i nënshtrohen të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët në vend. Mospërfshirjen e gjyqtarëve...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit