25.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Ronald Koeman shkarkohet nga Barcelona

Ronald Koeman është shkarkuar nga detyra e trajnerit të Barcelonës një vit e gjysmë pas qëndrimit në stolin blaugran.

Trajneri holandez nuk kaloi një periudhë fare të mirë te Barcelona, ndonëse arriti të fitoj një trofe, kupën e mbretit gjatë sezonit të kaluar.

Koeman nuk po arrinte që të kishte vazhdimësi te Barcelona, duke pësuar humbje pothuajse çdo muaj nga së paku dy herë.

Kjo e shkarkoi Koeman-in nga detyra, me fansat dhe bordin e klubit që nuk kishin më durim me të në krye.

Humbja 1-0 përballë Rayo Vallecano-s ishte kulmi i durimit, dhe pas saj, Koeman e pa aventurën e tij në kataluni të vijë në një fund të hidhur.

Ai i ka lënë blaugranët në vendin e nëntë në tabelë dhe me rrezik eliminimi nga faza e grupeve në Champions League.

Trajner i radhës do ketë punë shumë të vështirë, për të këndellur një Barcelonë që duket shumë e vdekur.

Më Shumë

Zjarr i madh në Sopijë të Suharekës, përfshihet edhe një trafo e rrymës

Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri trafo e rrymës”,...

Debutimi i Frank Sinatrës më 13 korrik 1939

Së bashku me grupin e Harry James, debutoi me incizimin e tij të parë më 13 korrik 1939, ku më pas u bë shumë...

Lajmet e Fundit