14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

I kishte zënë gjumi te shinat, treni në Indi shtyp 14 punëtorë

Një tren vrau 14 punëtorë emigrantë në Indi, të cilët i kishte zënë gjumi tek shinat. Ata, siç transmeton Shqip raportimet e medieve, po ktheheshin në shtëpi pas punës, por ishin lodhur.

Sa i përket rastit në fjalë, bëhet e ditur se shoferi u përpoq të ndalonte trenin e mallrave kur pa punëtorët tek shinat në shtetin perëndimor të Indisë, Maharshatra.

“U vranë 14 njerëz dhe pesë u plagosën”, tha një zëdhënës hekurudhor C.H. Rakesh.

Si pasojë e bllokimit, i gjithë transporti publik është pezulluar, kështu që punëtorëve emigrantë që udhëtojnë për në shtëpi shpesh iu duhet të ecin në këmbë.

Policia pohon se punëtorët punonin në një kompani çeliku dhe u nisën drejt fshatit të tyre në shtetin fqinj Madhya Pradesh.

Më Shumë

Dëshmitari i gjashtë thotë se fshatarët kanë bërë roje nga frika prej forcave serbe

Dëshmitari i gjashtë me kodin 4355 në gjykimin e Thaçit dhe të tjerëve duke u përgjigjur në pyetjet e mbrojtjes së Rexhep Selimit, avokatit...

Von Cramon – Abrashit: Kam ngrënë shumë qepabë në Prizren

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian tha se eksponentët e pushtetit në Kosovë nuk duhet ta sulmojnë atë për komunikimin e djeshëm me policët...

Lajmet e Fundit