19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Ibish Ahmeti, kandidat i vetëm i Vetëvendosjes për kryetar të Suharekës

Vetevendosje, logoLëvizja Vetëvendosje! në Suharekë ka filluar sot procesin zgjedhor për kandidatin për kryetar të këtij qyteti.  Zgjedhjet kanë filluar në të gjitha degët dhe nëndegët e Vetëvendosjes në ora 10:00.

Kryetari i VV-së në Suharekë, Leonrad Shala tha se në garë për kryetar të Suharekës është vetëm dr. Ibish Ahmeti. “Dr. Ibish Ahmeti është kandidati i vetëm që po garon për kandidat për kryetar të Suharekës. Nëse ai i merr mbi 50 për qind të votave, Ahmeti do të jetë kandidat i Vetëvendosjes për kryetar të Suharekës”, tha Shala për “PrizrenPress”. Sipas tij, rezultati i procesit zgjedhor do të publikohet të martën./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Firmos te Manchester City, flet talenti shqiptar Bruno Qendro

Talenti 12-vjeçar Bruno Qendro që luan te Manchester City flet ekskluzivisht në ORA NEWS duke thënë se ka firmosur kontratë për 2 vite. "E kam...

Ballkani nikoqir i Lirisë

Një ndeshje tejet interesante do të zhvillohet sot në kuadër të javës së 28-të të Superligës së Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Ballkani do...

Lajmet e Fundit