1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Ibish Ahmeti, kandidat i vetëm i Vetëvendosjes për kryetar të Suharekës

Vetevendosje, logoLëvizja Vetëvendosje! në Suharekë ka filluar sot procesin zgjedhor për kandidatin për kryetar të këtij qyteti.  Zgjedhjet kanë filluar në të gjitha degët dhe nëndegët e Vetëvendosjes në ora 10:00.

Kryetari i VV-së në Suharekë, Leonrad Shala tha se në garë për kryetar të Suharekës është vetëm dr. Ibish Ahmeti. “Dr. Ibish Ahmeti është kandidati i vetëm që po garon për kandidat për kryetar të Suharekës. Nëse ai i merr mbi 50 për qind të votave, Ahmeti do të jetë kandidat i Vetëvendosjes për kryetar të Suharekës”, tha Shala për “PrizrenPress”. Sipas tij, rezultati i procesit zgjedhor do të publikohet të martën./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Kryeziu: Me pas treguar kaq dashuri për Amerikën sikur për Martin Berishajn, Kosova do të ishte më mirë

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit dhe raportet me Amerikën. “Sa respekt, dashuri e përkushtim po...

Hovenier: Vazhdojmë të avokojmë për zbatimin e gjitha zotimeve të dialogut

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, pas diskutimeve në Ambasadë për çështjen e Asociacionit, ka përsëritur thirrjen që të gjitha zbatohet të gjitha marrëveshjet...

Lajmet e Fundit