22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Ikë nga AKR-ja, aderon në PDK

pdk bajram currKryetari i Nëndegës së AKR-së në lagjen “Bajram Curri” në Prizren, Egzon Qovanaj, ka aderuar në PDK. Qovanaj, premtoi se do të angazhohet të punoj për PDK-në.

“Aty ku e kam familjen dhe rrethin e gjerë aty e kam vendin edhe unë , sepse në PDK e ka vendin e gjithë Kosova”, tha Qovanaj.

Ndërkaq, kandidatët e PDK-së për deputet kanë mirëprituar aderimin e Qovanajt. Në orët e mbrëmjes kandidatët e PDK-së janë takuar me banorë të Lagjes “Bajram Curri”, “Gani Qafderbashi” dhe “Ganimete Tërbeshi” nga të cilët kanë kërkuar votën e qytetarëve në emër të ‘Misionit të Ri’ dhe në emër të ndryshimeve pozitive që janë bërë në Kosovë gjatë qeverisjes së PDK-së.

Simpatizantëve të PDK-së u janë drejtuar, duke shpalosur pjesë të programit zgjedhor të PDK-së, Irfan Fusha, Nezir Çoçaj, Luljeta Veselaj- Gutaj, Nait Hasani, Zahrije Jusufi, Munir Basha, që të cilët janë kandidatë nga radhët e PDK-së nga Prizreni.

I pranishëm në këtë takim ishte edhe Enver Hoxhaj ministër në largim i Punëve të Jashtme dhe kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, kryetari i Degës Minir Krasniqi me anëtarë tjerë të kryesisë, kryetari i Shtabit zgjedhor Hasan Hasani etj.

Kandidatët nga radhët e PDK-së, duke shpalosur programin kanë theksuar se programi i PDK-së nuk ka alternativë në Kosovë dhe padyshim është programi më i miri për qytetarët andaj qytetarët dinë të vlerësojnë, dinë të japin votën e tyre dhe atë do ta bëjnë më 8 qershor, kur do të votojnë për PDK-në për numrin 58./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Deponohen para të falsifikuara në Prizren

Një burrë ka njoftuar se nga klientë të ndryshëm në Prizrën janë deponuar një shumë të hollash të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Në...

Sot shënohet Dita e Çlirimit të Prizrenit

Me aktivitete të ndryshme do të shënohet sot Dita e Çlirimit të Prizrenit. Data: 12.06.2024 Programi i aktiviteteve: Ora 09:00: Seanca Solemne e Kuvendit të Prizrenit ...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit