22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Thaçi e kopjon Ramën

thaqi si ramaKryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi duket se po e kopjon kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën.

Thaçi, kohëve të fundit në fushatën e tij, shihet se mban një byzylyk në dorën e djatthë, ashtu siç e mbante edhe Edi Rama tek sa luftonte për ta marrë postin e kryeministrit shqiptar.

Se a është shenjë për të sjell fat, apo diçka tjetër, mbetet të kuptohet më 8 qershor.Këtu ekziston një dallim ndërmjet Ramës dhe Thaçit. Bylyzyku i Ramës e solli atë nga opozita në krye të ekzekutivit shqiptar, deri sa Thaçi është në krye të ekzekutivit kosovar, duke e kërkuar edhe mandatin e tretë./Indeksonline/

Më Shumë

Sot nis Euro 2024

Sot nis Europiani i 17, emocione që do të përcillen për 1 muaj në Tv Klan, deri në finalen e 14 Korrikut, që do...

U shënua manifestimi tradicional poetik “Ditët e Lidhjes” në Prizren

Shoqata për Kulturë dhe Art "Fidani" – Prizren organizoi sot manifestimin e 31-të tradicional poetik "Ditët e Lidhjes". Ky aktivitet u mbajt për të...

Lajmet e Fundit