6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Iker Casillias: Shpresoj të më respektoni, jam homoseksual

Legjenda e Real Madridit, Iker Casillas ka bërë të ditur se është homoseksual, duke u bërë një nga futbollistët  e profilit të lartë në histori që ka konfirmuar homoseksualitetin e tij.

Në një cicërimë në Twitter të publikuar të dielën pasdite, ish-portieri i Spanjës ka shkruar – “Shpresoj që të më respektoni: Unë jam homoseksual”.

Casillas ishte i martuar me gazetaren sportive, Sara Carbonero për pesë vjet para ndarjes së tyre në mars të vitit 2021, me të cilën ka edhe dy fëmijë, që të dy djem.

41-vjeçari mori një hov mbështetjeje nga fansat dhe kolegët pas njoftimit të tij ekskluziv, përfshirë nga ikona e Barcelonës dhe ish-shoku i tij i skuadrës në Spanjë, Carles Puyol.

Më Shumë

Pezullohet vendimi i Qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve

Gjykata Themelore e Prishtinës ka pezulluar vendimin e Qeverisë për zvogëlimin e pagave të gjyqtareve dhe prokurorëve. Paparaci nga burimet  ka mësuar se vendimi nga...

Rrahje për pronë në një familje në Prizren: Vëllai i madh e bën për spital vëllain e vogël

Një person dyshohet se ka sulmuar fizikisht vëllain e tij më të ri në moshë në Prizren. Ngjarja ka ndodhur për shkak të një konflikti...

Lajmet e Fundit