22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

IKSHPK vjen me një lajmërim të rëndësishëm për situatën me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka bërë të ditur se që nga fillimi i Pandemisë janë infektuar me COVID-19, 756 profesionistë shëndetësorë.

Nga IKSHPK-ja bëhet thirrje të mbahet maska në mënyrë që të ndihmohet personeli shëndetësor në këtë luftë me të cilën po përballen.

Njoftimi i IKSHPK-së:

Më Shumë

Bordi i FMN-së miraton marrëveshjen me Kosovën

Bordi Ekzekutiv i FMN-së miratoi një marrëveshje në vlerë prej 80.12 milionë SDR (rreth 100 milionë euro) dhe një RSF në shumën prej 61.95...

Qeveria del me sqarim: Nga 100 euro janë ndarë vetëm për rastet e ankesave dhe gabimeve, jo për të gjithë

Qeveria e Kosovës ka dalë me sqarim lidhur me një vendim të Qeverisë së Kosovës lidhur me ndarjen e mjeteve buxhetore në kuadër të...

Moti sot me diell

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit