2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Inaugurohet gurthemeli i çerdhes së re në Prizren

Është inauguruar gurthemeli i çerdhes së re për fëmijë në “Lagjen e Trimave”, në Prizren.

I pranishëm ka qenë edhe kryetari Shaqir Totaj, i cili ka thënë se ndërtimi i kësaj çerdheje është dëshmi e përkushtimit ndaj fëmijëve dhe ndaj një të ardhmeje më të mirë për ta.

“Ky është një hap i rëndësishëm drejt përmirësimit të cilësisë së kujdesit për fëmijët dhe ofrimit të mundësive të standardizuara edukative”, njofton komuna e Prizrenit.


Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Më Shumë

Arrestohet një i dyshuar për dhunë familjare në Rahovec

Policia e Kosovës në Rahovec ka arrestuar një person për dhunë familjare dhe ka sekuestruar disa armë. Sektori i Hetimeve në kuadër të Stacioni Policor...

Vinca: Në Kongresin e Manastirit u unifikua alfabeti shqiptar

22 nëntori është një datë e madhe e shënuar në historinë shqiptare. Në këtë ditë, 115 vjet më parë u mbajt “Kongresi i Manastirit”. E lidhur...

Lajmet e Fundit