0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Infektohet me COVID-19, këshilltari i lartë i Shtëpisë së Bardhë vetëizolohet

Këshilltari i lartë i Shtëpisë së Bardhë, Stephen Miller njoftoi të martën se është infektuar me COVID-19.

Miller është rasti më i fundit raportuar brenda rrethit të ngushtë të Presidentit Donald Trump, që kur ky i fundit bëri me dije se ishte prekur nga koronavirusi.

“Gjatë 5 ditëve të fundit kam punuar në distancë dhe i vetëizoluar. Sot rezultova i infektuar me COVID-19 dhe jam futur në karantinë“, tha Miller.

Ndërkohë të martën në mbrëmje, zëvendës sekretari i Shtypit i Shtëpisë së Bardhë Brian Morgenstern, i tha rrjetit televiziv CNN se nuk kishte raste të reja me COVID-19 në Shtëpinë e Bardhë, përveç Stephen Miller.

Në SHBA prej fillimit të pandemisë kanë vdekur më shumë 210 mijë njerëz dhe janë infektuar më shumë se 7.4 milionë të tjerë./abcnews.al/

Më Shumë

Shkencëtarët tregojnë formulën ideale për të gjetur partnerin e ëndrrave

Në vitin 1962, 2 shkencëtarë zhvilluan një formulë dashurie, e cila do të ndihmonte që çiftet të jetonin në harmoni të plotë. Formula u...

Një punëtor në Prizren i lëndon gishtat e dorës në punë

Një punëtor është lënduar në vendin e tij të punës. Ai është dërguar për ndihmë mjekësore. “Viktima ka raportuar se deri sa kishte qenë duke...

Lajmet e Fundit